Fineer randafwerking
Eikenfineer randafwerkingen.
Op het gebied van randafwerking kunt u - in het geval van een eikenfineer paneel - kiezen voor een rand van eiken fineer, zwart gebeitst eikenfineer, of eiken kantlatten (optioneel met kops hout). Onderstaand worden de 4 verschillende randafwerkingen uitgebreider toegelicht.
Eiken fineer randen, optioneel zwart gebeitst.


Een rand van eiken fineer is in principe de standaard randafwerking. Hierbij is de randafwerking gelijk aan het eikenfineer dat gebruikt wordt voor de boven- & onderkant van uw eiken fineer meubelblad. Optioneel kunt u kiezen voor een rand van zwart gebeitst eikenfineer, voor een extra moderne & luxe look.
LET OP: Houd hierbij rekening met het feit dat de eikenfineer randen altijd "scherp / hard" zijn. Het afronden van eikenfineer randen is niet mogelijk.
Eiken kantlatten, optioneel met "kops hout".


U kunt ook kiezen voor een randafwerking met eiken kantlatten. Hierbij worden massieve eiken latjes van 2,5 mm dik gebruikt voor de randen. Deze zijn wat steviger en ogen ook wat "echter", waarbij met name de lange zijkanten echt de look van een massief eiken tafelblad krijgen.
Kops hout.
Voor een realistische "eiken tafelblad look" kunt u ook kiezen voor eiken kantlatten met "kops hout". Hierbij worden de twee eiken kantlatten aan de "kopse kant" van het blad voorzien van een dikkere kantlat (3 cm), die ook daadwerkelijk opgebouwd is uit echte eiken lamellen. Ideaal dus voor een levensechte lamel-optiek. Deze kops hout kantlatten zorgen ervoor dat uw eikenfineer blad precies lijkt op een massief eiken (tafel)blad, opgebouwd uit massieve eiken lamellen.
Waarom kops hout?
De "lange zijkanten" zien er - zowel bij de randafwerking met eikenfineer als met eiken kantlatten - heel natuurlijk uit. Echter de randafwerking van de "kopse kanten", oftewel de korte zijkanten van het fineerpaneel, zien er minder natuurlijk uit. Dit komt omdat de nerf van het eikenhout - ook bij de korte zijkanten - in de lengte loopt. Dit is niet "normaal", want bij een massief eiken (tafel)blad is er sprake van lamellen. Met de randafwerking "eiken kantlatten + kops hout" komt u zo dicht mogelijk in de buurt van de uitstraling van een "echt" massief eiken (tafel)blad. Deze optie is vooral prettig wanneer uw eikenfineer blad als tafelblad gebruikt wordt, of wanneer de kopse kanten duidelijk zichtbaar zijn.
LET OP: Onze fineer bladen worden standaard met scherpe (harde) randen geleverd. In het geval van eiken kantlatten kunt u ook kiezen voor de optie "afgeronde randen", in dit geval wordt de randen "gebroken" met een 2 mm radius vellingkantje / facetrandje.